• Предметни наставници:
  • Циљ: Овладавање основним принципима и проблематиком терминологије струке, формирање теоријских и практичних терминолошких компетенција, формирање комуникативних стручно-језичких компетенција, усавршавање навика практичног владања усменим и писаним стручним говором, проширивање основних знања о терминологији, развој способности за самостално теоријско и практично закључивање на основу анализирања стручних текстова, упознавање и примена рачунарске технологије за научна истраживања на пољу терминологије струке и сачињавање терминолошких речника и тезауруса.
  • Исход: Студент поседује знања о општим теоријским поставкама терминологије. Студент уме да примењује теоријске поставке у терминолошким теоријским и практичним научним истраживањима а такође и у пракси струке (физичког васпитања, спорта и рекреације), да исказује своје мисли, користећи адекватне термине, да води квалитетну комуникацију у професионалној сфери. Студент је владао умећем поређења, полазећи од сопствених разматрања практичног језичког материјала, системом терминолошких знања која укључују познавање основних лексичких, граматичких и творбених појава и законитости функционисања стручног језика струке.
  • Информације:

05.03.2024.

Распоред студената по групама за извођење вежби у школској 2023/2024

• Материјали за испит:

MOODLE

ПРИСТУПАЊЕ КОРИСНИЧКОМ НАЛОГУ - ВИДЕО

Сајт предмета Терминологија физичког васпитања и спорта