• Предметни наставници:
  • Циљ: Упознати студенте са теоријским поставкама, стандардним методама и алатима за прикупљање, анализу и обраду података који се примењују приликом истраживања у спорту. Да упозна студенте с основним законима теорије мерења и применом тих закона у истраживачком процесу. Осим тога, студенти ће, након упознавања основе информатике, увежбати рад у основним апликативним програмима (Word, Excel, Power Point) као и статистичким програмима (SPSS и Statistika).
  • Исход: Након испуњења свих обавеза предвиђених програмом студенти ће бити оспособљени за спровођење поступка прикупљања података, као и самосталан одабир одговарајућих статистичких метода и поступака за анализу и обраду података мерења, њихову валидну реализацију и интерпретацију. Такође би требало да буде оспособљен да добијене резултате прикажу и презентују одговарајућим апликативним програмом.